Euroviisut tuovat Joo.Arenalle liikettä, fiilistä & yhdessäoloa!

Toukokuun puolivälissä Joo.Arenalla tapahtuu, kun 16.-18.5. viikonloppuna talossa etkoillaan, jatkoillaan ja jännitetään Euroviisujen ympärillä!

Luvassa on mm. jumppaa Euroviisuhengessä, TGIF-afterworkkejä treenin merkeissä, jääkiekko- ja Euroviisukisakatsomot Ravintola Ceitaalla – tule mukaan hulinoihin!

PERJANTAI 16.5.

  • Thank God It’s Friday -afterworkit Gym Masalan kuntosalilla klo 17-19.
    • Tule treenaamaan, minglaamaan, verkostoitumaan DJ:n tahdissa ja kaverin kanssa! Tapahtumaan on vapaa pääsy.
  • Boksin peruskurssi 16.-18.5. eli toiminnallisen harjoittelun perusteet tiiviissä viikonlopun paketissa! Ilmoittaudu mukaan (jäsenet 55 €, muut 130 €, sis. 1kk:n treenit).

LAUANTAI 17.5.

  • Euroviisumaraton-jumppa Ryhmis Masalassa klo 13.45-15.15
    • Kaikille sopiva, monipuolinen fusion-tunti ikivihreiden euroviisubiisien tahtiin, ohjaajina ihastuttavat Janitta & Sam
    • Fitness Masalan jäsenille maksuton (ilmoittaudu Enkorassa), muut 10 € (ilmoittautumiset ja maksu asiakaspalveluun)
  • KISAKATSOMOT Ravintola Ceitaalla!
    • Jääkiekon MM-kisakatsomo klo 13.20 ja Euroviisujen kisakatsomo illan tullen – tule kannustamaan Suomi kaksoisvoittoon. Illan Euroviisulähetystä seurataan kahdelta screeniltä alusta alkaen.

Ja toki, koko talo on täynnä sporttia koko viikonlopun – as always! Ota siis mukaan ystäväsi, työtiimisi tai perheesi ja tervetuloa liikkumaan, tutustumaan & kannustamaan kanssatreenaajia, laulajia ja Leijonia.